10 października 2015

Husse Light Optimal


   Jak zapewne wiecie (lub nie) Brida ma problem z nadwagą. Mamy do zrzucenia minimum 6kg, a najlepiej 7-8kg ;) Przygodę z Husse Light Optimal rozpoczęłyśmy w lutym tego roku. Po 7 miesiącach testowania myślę, że mogę swobodnie się wypowiedzieć na temat jakości tej karmy. 
  Najpierw trochę ogólnych informacji o Husse. Firma ta została założona w Sztokholmie w 1987. Ma więc prawie 30 lat tradycji :) Można ją znaleźć tylko na stronie producenta: husse.pl. Husse gwarantuje najwyższą szwedzką jakość, profesjonalną obsługę, a także darmową dostawę do domu.


   Co ja mogę powiedzieć o tej karmie? Zdecydowanie Bridzie poprawiła się po niej sierść. Jest miękka, biała. Sierść jak wypadała tak wypada, ale taka rasa - na cud nie liczę. Dodatkowo suczka bardzo dobrze ją trawi, nie miałyśmy żadnych nieprzyjemnych i nietrzymających się... ładu... kupek :)

  A czy schudła? Mimo stosowania się do zalecanej dawki Krowa wciąż chodziła głodna. Było to nie do zniesienia. Z początku byłam wyrozumiała - w końcu miała schudnąć, więc dostawała mniej niż zwykle, toteż miała prawo marudzić. Jednak gdy po dwóch miesiącach jej "głodówki" waga zmniejszyła się tylko o pół kilograma, moje ręce się załamały. Nie tego oczekiwałam. Postanowiłam jeszcze raz, radykalniej nieco, zmniejszyć dzienną porcję. Uff, jakoś poszło! W ciągu tych siedmiu miesięcy schudła około 2,5kg. Z prawie 37kg spadło do wahających się 34,5. 

  Teraz daję jej 200g dziennie, czyli dawkę jak dla 28kg psiaka chcącego schudnąć. Zobaczymy czy Brida znów przytyje, czy utrzyma swoją obecną wagę. 


   Skład:
kurczak (min. 42%), pszenica, mączka pszeniczna, ryż, pulpa buraczana, tłuszcz zwierzęcy, siemię lniane, ryba, hydrolizowane białko kurczaka, całe jaja, olej z łososia, drożdże, fruktooligosacharydy, sól, lecytyna, algi morskie, wyciąg z aksamitki, wyciąg z pestek winogron.

   Analiza składu:
Białko 21,0%, zawartość tłuszczu 9,0%, surowy popiół 6,0%, surowy błonnik 3,0%, wapn 1,0%, fosfor 0,8%.

  Cena: 
7kg za 107zł
15kg za 190zł


  Czy mogę polecić Husse Light Optimal? Miesiąc temu (po pół roku na tej karmie) robiliśmy Łaciatej morfologie krwi, wszystko wyszło idealnie. Mimo to wydaje mi się, że nie spełniła moich oczekiwań. Okej - sierść jest świetna, badania także, ale czy głównym zamiarem kupna nie było zrzucenie wagi? Zrzuciła nieco, gdy przez jakiś czas dostawała porcje jak dla malutkiego psa. To nie jest normalne i tak nie powinno być.

  Jaka jest moja ocena?
+ za poprawę kondycji skóry i sierści,
+ za dbanie o odpowiedni poziom cholesterolu i cukru w organizmie,
+ za smakowitość,
+ za poprawę trawienia.
- i to ogromny, za niezapewnienie sytości
- za cenę, za którą można nabyć karmę lepszej jakości

Czyli takie dobre 4,5/6